FSH بالا و باروری

FSH بالا و باروری
جمعه 19 ژانویه 2024

FSH یا هورمون محرک فولیکولی  هورمونی است که از هیپوفیز درمغز آزاد می شود.این هورمون باآزاد شدن در سطح خون منجر به رشد فولیکول های تخمدان شده وبا افزایش استروژن یک سیکل ماهیانه را برای یک خانم می سازد.درطی شروع یک سیکل ماهیانه وبالا رفتن سطح استروژن با فیدبک منفی استروزن برFSH میزان آن پایین افتاده وتخمک گذاری اتفاق می افتد.

اما وقتی تخمدان به FSH پاسخ ندهد میزان هورمون FSH بالا خواهد ماند.

خیلی وقتها با افزایش میزان FSH دز آزمایشات شما  بهتان گفته می شود که شما دچار یایسگی شده اید.گاهی این اتفاق در سنین قبل از ۵۰سالگی وزمانی که شما انتظار این خبر را نداشتید می افتدو گاهی به شما گفته شده که دچار یایسگی زودرس شده اید..

اما بایستی گفت FSH بالا یک علامت است مشکل حادی نیست ولی باید جستجو کنیم که چرا بالاست.؟؟

باید تستها وآزمایشات لازم برای بررسی بدهیم تا بفهیم چه عواملی باعث این نشانه دربدن شده است پس بایدبه بدن گوش کنیم وبدن را برای تغییر آماده کنیم.

دلیل دوم با بدنتان ارتباط  بگیریدوهرآنچه که برای بدنتان مضر هست را قطع کنید مانند سیگار  الکل …و مکمل هایی که ضروری شماست رااز درمانگر خود دریافت کنید.

ودلیل سوم که FSHشما بالا رفته است وقت نگذاشتن  برای بدنتان می باشد.یعنی شما با وقت گذاشتن با بدنتان نه یک روز یا یک هفته بلکه گاهی یک ماه  گاهی سه ماه  گاهی پنج ماه  گاهی هشت ماه و….برای بدنتان وقت بگذارید که چه عواملی باعث استرس شما  خواب بی کیفیت ونادرست شما  تغذیه ناسالم  شده است وبه همراه گوش کردن وارتباط گرفتن با بدن بتوانید به پایداری این هورمون برسید.

اوریکولوتراپی  یا طب سوزنی بر گوش  به همراه رفلکسولوژی کف پا برای سرعت دادن به بازگشت این هورمون به تعادل بطور شگفت انکیزی به ما کمک خواهد نمود.

پیج مارا از mahshidfarid_mehremadar@  دنبال فرمایید.

مرکز مهر مادر اصفهان ۰۹۱۳۵۸۸۹۷۲۹