مامای همراه

مامای همراه
۳ چهارشنبه 24 فوریه 2016

خانم های باردار می‌توانند با مراجعه به مرکز مشاوره مامایی ضمن آشنایی با خدمات این مرکز مامای همراه خود را انتخاب کنند تا درتمام زمان زایمان بخشی از آ‌ن یا حتی بعد از زایمان مطابق خواست آنها مامای همراه در بیمارستان کنارشان باشد و علاوه بر آموزش و مشاوره، خدمات لازم را  به آنها ارائه کند.

مامای همراه عامل زایمان نیست بلکه نقش همراه مادر را دارد زیرا از نظر علمی ثابت شده است که وجود همراه و فردی که مادر او را بشناسد و به او اعتماد داشته باشد در کنار مادر در دوره بارداری و هنگام زایمان در کاهش درد و استرس مادر بسیار تاثیرگذار است و باعث احساس آرامش بیشتر مادر می‌شود.

یکی از خدمات مامای همراه این است که هنگامی که درد زایمان نزدیک است به مادر مشاوره می‌دهد که بهتر است در خانه بماند یا به بیمارستان برود بماند همچنین هنگام زایمان نیز مامای همراه می‌تواند در تمام مراحل زایمان در کنار مادر باشد و اگر قرار بر سزارین است مامای همراه می‌تواند بلافاصله بعد از زایمان نیز در کنار مادر باشد و از او مراقبت کند و به خصوص در ساعات اول برای شیردهی نوزاد به مادر کمک کند.

هر چند این مساله در ایران جدیدا” مطرح شده اما در دنیا از سابقه طولانی برخوردار است. تحقیقات علمی ثابت کرده‌ که یکی از استراتژی‌های بسیار موثر برای کاهش سزارین استفاده از همراه آموزش دیده، آگاه و مجرب است؛ چرا که این همراه کسی است که با مادر آشنا بوده و وجود او برای مادر باعث دلگرمی است. همچنین وجود مامای همراه سیر بهتر زایمان و احساس درد کمتری را برای مادر به همراه دارد.

لذا خانمهای باردار با همراهی یک مامای همراه مجرب ,می توانند یک زایمان طبیعی مطمئن و با کمترین نگرانی را  طی کرده و خاطر ه ایی خوش از زایمان خود داشته باشند.

در همین راستا مرکز مشاوره مامایی مهرمادر با معرفی همکاران ماما ی اموزش دیده در این زمینه ،  این اطمینان و ارامش را به شما هدیه می کنند.

دیدگاه ها3)
شیماOctober 16پاسخ
سلام وقتتون بخیر...میخاستم بدونم این مرکز بارداری وخدمات مامایی مهر کلاس های ورزشی درطول دوران بارداری هم دارند؟؟ مانند مرکز بارداری نسل سپید توی غرب تهران؟؟ شنیدم خیلی این ورزشها مثل یوگا وپیلاتس بارداری به زایمان طبیعی راحت کمک میکنه مننون میشم راهنمایی بفرمایید
مرضیهJanuary 18پاسخ
سلام و خسته نباشید. من میخوام یا زهرای مرضیه زایمان کنم یا عسکریه هنوز بین دو تا دکتر موندم فقط میخواستم یکی از ماماهی مرکز شما رو انتخاب کنم برای زایمان که در کنارم باشه آیا این امکانش هست که برای زایمان در کنارم باشید و از راهنماییهاتون استفاده کنم ؟ یا باید از همون بیمارستان ها مامایم را انتخاب کنم؟ و از چه زمانی یعنی چندماهگی میشه ماما رو انتخاب کرد؟ ممنون
مدیریتMay 12پاسخ
با شلام لطفا جهت کسب اطلاعات با این شماره تماس حاصل فرمایید: تلفن تماس : ۳۶۶۳۲۷۹۶-۰۳۱ شماره همراه : ۰۹۱۳۷۹۴۰۰۱۷

ارسال نظر