کلاس بارداری در اصفهان | کلاس آمادگی برای زایمان آنلاین کلینیک مهرمادر

از بهترین روشهای افزایش آگاهی در بارداری شرکت در کلاسهای بارداری است که چه برای مادران کاندید سزارین و چه برای مادرانی که قصد انجام زایمان طبیعی دارند مفید بوده و می تواند به عنوان منبعی مطمئن برای دریافت اطلاعات بارداری باشد.

.

کلاسهای آمادگی برای زایمان و یا کلاسهای خوشایند سازی بارداری در کلینیک مشاوره مامایی مهرمادر به دو شکل آنلاین و حضوری برگزار میگردد و شامل مباحث تئوری، نرمش و ورزش های مناسب دوران بارداری و ریلکسیشن در بارداری است و در هشت جلسه برگزار می گردد.

.

مباحث تئوری کلاسها به شرح زیر می باشد؛

جلسه اول: بهداشت فردی و اشنایی با اناتومی دستگاه ادراری _ تناسلی

جلسه دوم: تغذیه دوران بارداری

جلسه سوم: بهداشت روان ( کلاس همسران): در این کلاس که با حضور پدران عزیز برگزار میشود به اهمیت نقش حمایتی پدر در نگهداری از فرزند و سایر مسائل بهداشت روان پرداخته میشود.

جلسه چهارم: روشهای کاهش درد زایمان

جلسه پنجم: مراحل زایمان طبیعی

جلسه ششم: انتخاب روش مناسب زایمان(زایمان فیزیولوژیک، زایمان طبیعی یا زایمان سزارین)

جلسه هفتم: مراقبت پس از زایمان و تنظیم خانواده

جلسه هشتم: مراقبتهای نوزاد و شیردهی

.

ورزش ها در این کلاس مخصوص مادران باردار با هر آمادگی بدنی طراحی شده اند و شامل آموزش دقیق نحوه ی حرکات در بارداری، اصلاح وضعیت ستون فقرات و لگن، تقویت عضلات کف لگن و کمک به زایمان بهتر به علاوه آموزش نحوه ی صحیح تنفس شکمی و سایر نرمش های مناسب برای خانمهای باردار می باشد.

به علاوه ریلکسیشن در مهرمادر به کاهش تنش های روانی، افزایش حس مادری در مادران، ایجاد حس مثبت نسبت به بارداری و کاهش اضطراب مادران کمک خواهد نمود.

.

از فواید کلاسهای آمادگی برای زایمان میتوان به کاهش آمار سزارین، افزایش توانمندسازی مادران، افزایش آگاهی مادر و آمادگی برای زایمان و نگهداری از نوزاد شیرخوار و بهبود پیامدهای نوزادی اشاره نمود.

.

برای اطلاع از شرایط شرکت در کلاسهای آنلاین و حضوری مهرمادر با ما تماس بگیرید و یا از طریق صفحه ی اینستاگرام مهرمادر با ما در ارتباط باشید.

7 Prenatal Workouts For Pregnant Women

 

ارسال نظر