کلاسهای امادگی برای زایمان

کلاسهای امادگی برای زایمان
۲ یکشنبه 28 فوریه 2016

بارداری و زایمان دو پدیده کاملا طبیعی محسوب میشود که بیش از اینکه نیازمند مداخله ی طبی باشد حمایت و همراهی مادر را میطلبد .
در واقع حاملگی مثل بلوغ و یائسگی یکی از دوران های مهم و تکاملی زندگی یک زن تلقی میشود که طی آن باید تکامل در جهت قبول وظایفی صورت گیرد تا نقش مادری بهتر پذیرفته شود . زندگی قبل از تولد آغاز میشود و رشد متعادل کودکان ما ارتباط تنگاتنگ با سلامت جسم و روان مادر در بارداری دارد . عدم اگاهی مادر و پدر در این ماه های حیاتی میتواند اثرات جبران ناپذیری در سلامت آینده سازان فردای جامعه بگذارد.
هدف ما آماده کردن مادر باردار و افزایش شناخت وی نسبت به تغییرات بوجود آمده و ارتقای بهداشت خود و فرزند آینده اش و همچنین استفاده از مهارت هایی مانند تمرینات بدنی . تن آرامی و تمرکز . تمرینات تنفسی و اصلاح وضعیت است تا مادران آینده بتوانند با توانمندی جسمی و اعتماد به نفس بیشتر این مرحله ی جدید زندگی را آغاز نمایند.

 

بدین منظور مرکز مشاوره مامایی مهرمادر کلاسهای امادگی برای زایمان را در ۸ جلسه بصورت اموزش مسائل تئوری و ارائه دی وی دی های آموزشی و تمرینات بدنی و تن ارامی و … برگزار می نماید.

 

جلسه اول:

بهداشت فردی و اشنایی با اناتومی دستگاه ادراری _ تناسلی

جلسه دوم:

تغذیه دوران بارداری

جلسه سوم:

بهداشت روان ( کلاس همسران)

جلسه چهارم:

روشهای کاهش درد زایمان

جلسه پنجم:

مراحل زایمان طبیعی

جلسه ششم:

انتخاب روش مناسب زایمان

جلسه هفتم:

مراقبت پس از زایمان و تنظیم خانواده

جلسه هشتم:

مراقبتهای نوزاد و شیردهی

 

دیدگاه ها2)
محبوبهMarch 8پاسخ
عالیه عکس ها در همه قسمت ها با سلیقه و عالی انتخاب شده باریکلا واقعا احسنت به ماساژهای ماداران و نوزادان نیز با فیم و انیمیشن می توان پرداهت
محبوبهMarch 8پاسخ
در قسمت روش های کاهش درد زایمان تمام موارد قابل استفاده شامل 20 روش اشاره شود. می دانم آرام آرام به همه چیز خواهید پرداخت ولی در صفحه اول روش های کاهش درد مثل بقیه قسمتها از بیست عکس برای هر روش و نامه آن باید استفاده کرد که مادران در ابتدا با تمام روش ها در یک نگاه آشنا شوند

ارسال نظر